Millega me töötame?

Ostame teie tootmises tekkinud või kokku kogutud trükkplaate, infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooniseadmeid, protsessoreid, muutmälu, kõvakettaid, mobiiltelefone jne.

E-jäätmed

Ostame teie tootmises tekkinud või kokku kogutud trükkplaate, infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooniseadmeid, protsessoreid, muutmälu, kõvakettaid, mobiiltelefone jne.

Trükkplaadid jagunevad erinevatesse kategooriatesse vastavalt nende väärismetalli sisaldusele. Mõned erinevate kategooriate näited:

  • Low Grade ehk plaadid, mis sisaldavad väga vähe väärismetalle, on kaetud suurte kondensaatoritega ning muude metalliosakestega ning ei sisalda kullatud kontakte ega liitmikke. Näiteks televiisorite ning raadiote trükkplaadid.
  • Medium Grade ehk plaadid, kus on küll erinevaid väärismetalle sisaldavaid kiipe, kuid lisaks sisaldavad ka metalli osakesi.
  • High Grade ehk plaadid, mis sisaldavad palju kiipe, kullatud ühendusi ning ei sisalda musti metalle ega patareisid.
  • Mobiiltelefonide trükkplaadid, mis omakorda jaotuvad nutitelefonide ja vanemate telefonide plaatideks.

Hindamine

Lõpliku ostuhinna saab määrata peale seda, kui meie spetsialist on kaupa välisel vaatlusel hinnanud.

Üleüldiselt jäävad trükkplaatide ostuhinnad 0,1-10 eur/kg vahemikku, mobiiltelefonide trükkplaadid 7-20 eur/kg vahemikku ning protsessorid 8-140 eur/kg.

Töötlemise protsess

Kauba saabudes ettevõtte lattu alustatakse sorteerimisega, kaalumisega ning hindamisega. Hindamise tulemused saadetakse kliendile kinnitamiseks. Seejärel purustatakse kaup ning pakendatakse ümber. Väärismetallide tolm, mis purustamise käigus eraldub, kogutakse spetsiaalsesse paaki ning see lisatakse purustatud materjali hulka, mis saadetakse lõpptöötlusesse. Purustatud materjal saadetakse partnerile, kus eraldatakse uued toormaterjalid.

Saadame alati vastuvõtuakti ning vajadusel ka garantiikirja andmekandjatelt andmete hävitamise kohta.